O nas

 Grupa " Małopolanki tworzą...Być kobietą z pasją" została założona przez Iwonę Dudziak w 2012 roku. Głównym celem powstania grupy jest integracja oraz wspólne działanie osób zajmujących się rękodziełem, jak również osób posiadających różnorodne pasje z Małopolski. Chcemy razem spotykać się, uczyć się od siebie nowych technik, wymieniać się pomysłami i pracami jak również pomagać innym. Grupa bierze udział w licznych akcjach charytatywnych na terenie całej Małopolski. Od 2012 roku udało się nam przeprowadzić 9 edycji spotkań z cyklu "Pasja sposobem na życie" w Krakowie.
Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów rękodzielniczych z różnych technik. W 2018 roku udało się nam jako grupie nieformalnej przy współpracy z Biurem Inicjatyw Społecznych zrealizować projekt Wakacje z pasją w Szkole Podstawowej w Kamionnej dla 25 uczniów tej szkoły. W grupie posiadamy instruktorów i pasjonatów z prawie wszystkich technik rękodzieła.
Jesteśmy również organizatorami Międzynarodowych Dni Publicznego Dziergania jak również koordynatorami na powiat bocheński  akcji " Ośmiorniczki dla wcześniaków"
Bardzo bogate i obszerne fotorelacje z wszystkich naszych działań można zobaczyć na stronach naszej grupy w mediach społecznościowych. Nasz grupa na jednym z portali internetowych liczy na dzień dzisiejszy już blisko 600 osób. Do grupy należą w przeważającej ilości młode mamy oraz seniorzy dla których chcemy stworzyć przestrzeń do działania.
Obecnie trwają prace nad sformalizowaniem się grupy. Przy pomocy Biura Inicjatyw Społecznych w Krakowie dążymy do założenia Fundacji.
Osoby chcące dołączyć do grupy prosimy o kontakt:
 malopolanki@onet.pl


Banerek do pobrania