czwartek, 16 października 2014

Strefa kultury

Mam nadzieję, że tydzień upłynął Wam twórczo i odkrywczo. U mnie trwa projekt kawa z żołędzi, więc pojechałyśmy z Olą na wieś na zbiory. Do krakowskich jakoś nie mam zaufania znając statystyki zanieczyszczenia powietrza i poziom kumulacji toksyn w roślinach.

Wybrałyśmy się również na piknik forteczny w Rudawie. Kto nie był, niech żałuje, bo można tam było nie tylko spotkać się z historią, ale przede wszystkim z niezwykłymi ludźmi. Następna okazja nadarzy się dopiero wiosną w przyszłym roku.


Pora zatem na kilka propozycji na najbliższy weekend. W piątek 17 października 2014 r. proponuję posłuchać muzyki. Do wyboru macie dwa koncerty:
- w Pięknym Psie (ul. Bożego Ciała 9) zagra Żywiołak - bilety w cenie 25 zł do nabycia na miejscu,
- w Restauracji na Gródku (ul. Na Gródku 4) posłuchać będzie można Włodzimierza "Kiniora" Kiniorskiego i Waldemara Gołębskiego - wstęp wolny.

W sobotę 18 października 2014 r. powieje grozą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej 1. W ramach Krakowskiego Festiwalu Amatorów Strachu Obrzydzenia i Niepokoju (KFASON) odbędzie się szereg spotkań z pisarzami, panele dyskusyjne, prelekcje i projekcje filmów. Impreza rozpoczyna się o 10:00 i potrwa do wieczora.

Krakowski Szlak Modernizmu zaprasza w niedzielę 19 października 2014 r. na spacer architektoniczny po Nowej Hucie. Zbiórka o godzinie 11:00 przy Bloku Szwedzkim na os. Szklane Domy 1. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Natomiast w Klubie Fabryka przy ul. Zabłocie 23 odbędzie się impreza pod tytułem IV Spotkania ze Sztuką Niezależną. Jednodniowa wystawa czynna będzie w godzinach 12:00-22:00. Inicjatywa jest oddolna i nieinstytucjonalna, a jej poprzednie edycje przyciągały tłumy.

I jeszcze polecam ciekawe wydarzenie 20 października 2014 r. Jan Trzupek w każdy poniedziałek prowadzi pogadanki i prezentuje kolejne wybitne dzieła w kinematografii czeskiej. Tym razem dyskusja będzie się toczyć wokół "Kapryśnego Lata" z 1967 r. Wstęp wolny.

Jeśli macie ochotę pomóc chorym na raka, a przy okazji ozdobić swoje mieszkanie dziełem znanego malarza, polecam udział w charytatywnej licytacji. Może do wystroju wnętrz pasuje Wam ten olejny obraz Wojciecha Ćwiertniewicza, dostępny na tej -----> AUKCJI?

Za tydzień kulturalne propozycje przedstawi Wam pewnie Iwonka, bo ja będę polować z aparatem na zagraniczne perełki sztuki. Buziaki rozsypuję i zmykam do pakowania się ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz