środa, 17 września 2014

Kulturalne wieści

Mam nadzieję, że ciekawie spędziliście ostatnie dni. Moje plany rozsypały się w drobny proszek, bo musieliśmy zająć się kociakiem. Już jest z nim dużo lepiej, ale szwy usunął sobie sam, co nie było z jego strony najmądrzejszym posunięciem. Z racji dyżurów przy małym pacjencie, udało mi się jedynie obejrzeć interesujący film w kinie Paradox - "Lost Rivers" oraz pospacerować z Małopolskim Instytutem Kultury po Twierdzy Kraków (relacja - kiedy tylko czas dogonię - na moim blogu).


Oto wybrane przeze mnie wydarzenia w tym tygodniu:Czwartek, 18.09.2014 r.

Bomba Na Placu, Plac Szczepański 2/1, 30-011 Kraków

Dla miłośników muzyki zapowiada się nie lada gratka. W tym składzie panowie wystąpią po raz pierwszy, a koneserom dźwięków nie trzeba przedstawiać każdego z nich z osobna. W bezpłatnym koncercie od godziny 20:00 będzie można posłuchać: 
Jerzy Mazzoll – klarnet basowy
Adam Gołębiewski – perkusja preparowana
Tomasz Sroczyński – skrzypce, elektronika
Sebastian Mac – gitara
Piątek, 19.09.2014 r.

Miasteczko Studenckie AGH, ul. Józefa Rostafińskiego 7a, 30-072 Kraków

Muzyczny Rowerowy Festiwal to kolejna bezpłatna dawka muzyki, oczywiście nie tylko dla rowerzystów. Impreza trwać będzie od 16:00 do 21:00 na Miasteczku Studenckim przy boisku do koszykówki. Na scenie zagrają: Grem & D.Dyjak oraz Amusing Companions. Ponadto organizatorzy zapowiadają mnóstwo innych atrakcji, np. darmowy serwis i porady rowerowe, konkursy, test zapięć rowerowych oraz możliwość wykonania własnego T-shirta i zapoznania się z artystyczną działalnością Żywej Pracowni.
Sobota, 20.09.2014 r.

Błonia Zabierzowskie, ul. Stanisława Kmity, 32-080 Zabierzów

Dwudniowa impreza w Zabierzowie rozpocznie się o 9:00 Rycerską Sobotą i do wieczora będzie można podziwiać rycerskie szranki oraz pokazy kaskaderskie. Dla dzieci przygotowano warsztaty zielarskie oraz naukę kaligrafii, strzelania z łuku i walki mieczem. Finałem pierwszego dnia III Jarmarku Norbertańskiego będzie pokaz sztucznych ogni (o godzinie 19:00).


Młyn Zabierzów, ul. Rodziny Poganów 9, 32-080 Zabierzów

Zabierzów wyjątkowo rozbrykany jest w tą sobotę, gdyż można tam zajrzeć na konkurencyjne wydarzenie, czyli  SLOT Day. W programie (od 12:00 do 22:00): rozmaite warsztaty, wystawy i pokazy, po szczegóły odsyłam na stronę organizatorów: http://slotkrakow.pl/program/.


Dom Historii Podgórza, ul. Limanowskiego 17, 33-332 Kraków

Jeśli macie ochotę na spotkanie z historią i literaturą, a przy okazji chcielibyście zobaczyć mnie na scenie, zapraszam o godzinie 17:00 na spotkanie pod tytułem "Znaki szczególne". To jedyne wydarzenie kulturalne, w którym mogę w ten weekend wziąć udział, więc tylko z niego mogę obiecać fotorelację dla nieobecnych.
Niedziela, 21.09.2014 r.

Błonia Zabierzowskie, ul. Stanisława Kmity, 32-080 Zabierzów

Podczas Etnoniedzieli nie zabraknie oczywiście rycerskiej braci i jej popisów, ale myślę, że Was najbardziej zainteresuje strefa rzemiosła i rękodzielnicze warsztaty. Zapraszam od 9:00, a w finale od 17:00 wysłuchać można koncertu zespołu Krywań.


Lasek Wolski, Kraków

Jeśli zostajecie w Krakowie, a budzi się w Was tęsknota za przyrodą, polecam spacer - z okazji Dnia Sadzenia Drzew - po Lasku Wolskim. Miejsce zbiórki: przystanek Baba Jaga (na żądanie) w Lesie Wolskim, dojazd autobusem 134. Od 10.00 do 13.00 o drzewach opowiadać będą Maja Głowacka i Bogdan Ogrodnik z Pracowni Edukacji Żywej. Organizatorzy proszą o ubiór terenowy, stosowny do pogody – także jeśli aura będzie deszczowa. Warto też wziąć ze sobą lornetkę. Udział w spacerze jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że skorzystacie z którejś propozycji. Mój weekend przebiegać będzie pod znakiem chrzcin, w dodatku podwójnych, bo to bliźnięta. Właśnie walczę z niepowtarzalnym prezentem dla maluchów. Efekty oczywiście będę prezentować po zakończeniu pracy. Na razie daleko mi do zadowolenia. Prototyp odrzuciłam, dopiero druga wersja do czegoś się nadaje, chociaż o doskonałości nie ma mowy. Ale, jak mawiają rękodzielnicy, najważniejsze jest serce włożone w tworzony przedmiot.

Ogromne buziaki dla wszystkich i do usłyszenia.


1 komentarz:

  1. Zapraszam serdecznie na rozdanie kolorowyswiatkatarzyny.blogspot.com
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń