środa, 10 września 2014

Szczypta kultury

Mam nadzieję, że udało Wam się uszczknąć coś z ubiegłotygodniowego tortu. Sama wzięłam udział w dwóch wernisażach, w tym jednym potrójnym, obejrzałam w kinie świetny film "Królowie lata", zapoznałam się z najnowszą wystawą w Muzeum Lotnictwa "Skrzydła Wielkiej Wojny" i zajrzałam na Święto ulicy Tetmajera.


W wolnej chwili możecie zatrzymać się przy ul. Królewskiej 59 i zrelaksować się wśród obrazów Zofii Dubiel. Pięknie sportretowana natura czeka tam na Was do końca września, a o moich wrażeniach możecie poczytać tutaj: http://fiolety.blogspot.com/2014/09/wernisaz-wystawy-zofii-dubiel.html.

Bunkier Sztuki kusi trzema nowymi projektami. Dwa z nich - "no pain no game" oraz "Flashback back back" - gorąco polecam. Trzecią wystawę - "400 milliards de planetes" uważam za stratę czasu. Więcej szczegółów możecie znaleźć w mojej fotorelacji z otwarcia: http://fiolety.blogspot.com/2014/09/nowe-wystawy-w-bunkrze-sztuki.html.


A teraz garść moich propozycji na najbliższe dni:Czwartek, 11 września 2014 r.

Scena 21, ul.Gazowa 21, 31-060 Kraków
Właścicielka Galerii Olympia, Olimpia Maciejowska, postanowiła namówić polskich literatów do napisania opowiadań poświęconych dzieciom z autyzmem. W przestrzeni dzieł z galerii, od godziny 19:30 będzie można posłuchać efektów tego wyzwania.Piątek, 12 września 2014 r.

Dom Kultury "Podgórze", ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków
Marta Półtorak zaprasza o godzinie 18:00 na wieczór autorski Beaty Korybko. Podczas spotkania dowiecie się o nowym tomiku poetki oraz posłuchacie dyskusji o dialogu pomiędzy światem wewnętrznym poety a czytelnikiem.


Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, 30-527 Kraków
Zapowiada się huczne otwarcie nowego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa. Początek imprezy o godzinie 18:00, a w programie między innymi performance Oskara Dawickiego i zwiedzanie dwóch wystaw: stałej poświęconej Tadeuszowi Kantorowi oraz czasowej, zatytułowanej "Nic dwa razy". Przez cały weekend wstęp na wystawy będzie wolny, zachęcam również do udziału w wydarzeniach towarzyszących. Szczegółowy program otwarcia znajdziecie na stronie organizatorów: http://www.news.cricoteka.pl/program-otwarcia-nowej-siedziby-cricoteki/.Sobota, 13 września 2014 r.

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25, 31-008 Kraków
Jakie znacie słynne Małopolanki z przeszłości? Ciekawi jesteście ich historii? W sobotę polecam spacer szlakiem kobiet z Galicji. Zbiórka o 11:00 pod gmachem MCK. Udział w spacerze jest bezpłatny.


Cafe Foyer, pl. Św.Ducha 1, 31-023 Kraków
Może czas przejrzeć zawartość swoich szaf i wymienić nieużywane ciuszki na coś nowego? Krakowska wymiana ubrań i dodatków odbędzie się w godzinach 14:00-16:00. Bilet wstępu kosztuje 5 złotych. To również okazja dla rękodzielników na własne stoisko, prezentację oraz sprzedaż swoich wyrobów.

Osoby zainteresowane swoim stoiskiem proszone są o kontakt na maila:
 ciuchowiskokrakow@gmail.com
Mile widziane są też inne twórcze pomysły, np. warsztaty czy pokazy makijażu.Niedziela, 14 września 2014 r.

Uniwersytet Rolniczy, ul. Balicka 253a, 30-198 Kraków
Osoby wrażliwe na cierpienia innych zapraszam do udziału w kolejnym dniu otwartym Fundacji zbierającej zakrętki na sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych. Organizatorzy czekają na Was i Wasze zakrętki od 12:00 do 15:00.


Zielony Kontrabas, ul. Miodowa 11, 31-055 Kraków
A wieczorem, od godziny 19:00, uczta literacko-muzyczna w postaci dwudziestego piątego wydania Poezji i herezji. W pierwszej części posłuchać będzie można wierszy w wykonaniu ich autorów. Po przerwie wystąpi skrzypek, Edwin Podolski.


Tyle ode mnie. Rękodzielniczy rarytas szykuje się w następny weekend w postaci Jarmarku Dominikańskiego na Błoniach Zabierzowskich. Więcej szczegółów podam w kolejnym wydaniu Tygodnika Kulturalnego, a jeśli ktoś chciałby zaspokoić swoją ciekawość już teraz, proszę zajrzeć na stronę wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/270841606448278. Ja na pewno nie oprę się pokusie warsztatów i szansie nabycia nowych umiejętności.

Ściskam Was wszystkim i do usłyszenia za tydzień.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz