wtorek, 2 września 2014

Monia do nas dołączy:)

Urodziłam się w Krakowie, a moje korzenie głęboko wrastają w Małopolskę. W artystycznym świecie znana jestem jako Monia Fioletowa (domyślacie się zatem, jaki jest mój ulubiony kolor). Jestem typem życiowej wiercipięty, więc wszędzie mnie pełno i nie potrafię siedzieć bezczynnie. Skończyłam pięć kierunków studiów, odwiedziłam trzy kontynenty i wybieram się teraz na kolejny. Moje życie wypełnione jest sztuką i kulturą. Rękodziełem pasjonuję się od wczesnego dzieciństwa. Sama robiłam sobie zabawki, a przypadkowo odkryte freski mojego autorstwa o mało nie przyprawiły moich najbliższych o zawał. Chętnie uczę się nowych technik, a jeszcze chętniej wymyślam własne. Zawodowo zajmuję się ochroną środowiska, więc nie powinno nikogo dziwić, że w moich pracach dominuje upcykling. Lubię żonglować słowami zarówno w prozie, jak i w poezji. Artystyczne wydarzenia, w których uczestniczę, opisuję na blogu. Fascynuje mnie przyroda. Uwielbiam polować z aparatem na niezwykłe kadry. Mam słabość do konkursów, z przełożeniem na liczne pamiątkowe nagrody. Największym skarbem są jednak niezwykli ludzie, którzy mnie otaczają.

Zapraszam na mojego bloga, gdzie możecie więcej poczytać o moich pasjach: o podróżach, o mojej własnej twórczości artystycznej, o spotkaniach z kulturą i sztuką, o historii sztuki, o poezji oraz o moich przyjaciołach, którzy są nieodłączną częścią mojego życia:
 
A tutaj będę dla Was prowadzić Tygodnik Kulturalny. W każdą środę podrzucę Wam informacje o wydarzeniach, w których warto wziąć udział i o miejscach, które warto odwiedzić. Być może w którymś z nich się spotkamy.

Pozdrawiam cieplutko i rozsyłam słodkie buziaczki, Monia 

8 komentarzy:

 1. SUPER. Bardzo się cieszę, że tu zawitałaś, może teraz na bieżąco będę doinformowana, gdzie ( a w domyśle kiedy) w Krakowie, odbywają się jakieś rękodzielnicze Targi, jakoś ostatnio docierało do mnie dopiero " Po " :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No w końcu do nas oficjalnie dołączyłaś super ;) witaj :)

  OdpowiedzUsuń
 3. cieszymy się bardzo, że z nami jesteś:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za miłe powitanie ;) Mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. witam pięknie- pooglądałam trochę na Twoim blogu i faktycznie nosi Cię po świecie, ale w sumie to dobrze- tacy ludzie dodają kolorów codzienności:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Monia - świetnie że się zgłosiłaś na dyżurnego KaOwca, serdecznie Cię pozdrawiam. Ala

  OdpowiedzUsuń
 7. Właściwie to się nie zgłosiłam :P Pomysłodawcą jest Iwonka ;)

  OdpowiedzUsuń